Na Zomri prebieha súboj Danka s Ficom

06/10/2019

Zomri je suverénne najpopulárnejšia politická stránka na slovenskom Facebooku a je jedným z hlavných zdrojov informácií o politike. Stránka má moc nastoľovať aj mediálnu agendu a kto z politikov sa na nej neobjavuje, akoby na Facebooku ani neexistoval.

Pred pár mesiacmi sme preto na tejto stránke spustili Zomri Index, porovnanie počtu príspevkov venovaných jednotlivým politikom a tiež dosahu týchto príspevkov v podobe interakcií.

Aktuálne je na Zomri „najpopulárnejší“ Andrej Danko, v máji mu bolo venovaných 53 príspevkov (skoro 2 na deň). Predseda parlamentu nekompromisne vedie aj v počte interakcií na „jeho“ príspevkoch, za posledný mesiac ich mal viac ako 110-tisíc.

Čestné uznanie za máj putuje Ivanovi Gašparovičovi, bývalý prezident sa aj napriek zaslúženému dôchodku umiestnil v TOP 10 politikov s najviac príspevkami na Zomri.

Absolútny Zomri ja však Fico, tomu bolo od začiatku roka venovaných až 260 príspevkov, ktoré získali cez 615-tisíc reakcií, komentárov alebo zdieľaní. Na chrbát mu však dýcha Andrej Danko, ktorý síce mal o 90 príspevkov menej, ale takmer rovnaký engagement. Tomu sa povie popularita :-).

Nechcete zmeškať novú analýzu?

Pridajte sa ku komunite fanúšikov komunikácie a dát.